دبستان دخترانه واحد 1 - مشهد
امروز    ساعت:
ویژه ها
تبریک تولد
  عضویت در کانال پیام رسان سروش
  نظر سنجی
  میزان کیفیت محتوا و به روز رسانی کدام قسمت سایت، بیشتر مورد رضایت شما قرار گرفته است ؟

  اخبار

  مقالات و نشریات

  گزارشات

  سمعی و بصری

  مقالات دانش پژوهان ---> اهمیت پیش خوانی { یکی از رازهای موفقیت }

  پیش‌خوانی کردن مانند مطالعه و بررسی نقشه ،  قبل از سفر کردن است. وقتی قصد دارید کوله ‌بار سفر را ببندید، وسایل سفر را در کوله‌بار خود قرار می‌دهید. قطعاً یکی از آن وسایل، نقشه‌ی راه است؛ ولی بررسی و تجزیه و همفکری با اعضای خانواده در مورد مسیر از اهمیت بیش‌تری برخوردار است.

  آشنایی با مسیر باعث سرعت و عدم سردرگمی خواهد شد. این موضوع رابطه‌ی مستقیم با پیش‌خوانی دارد.

  اولين گام براي مطالعه يک كتاب درسي، بررسي مقدماتي (مطالعه اجمالي) آن است، در اين مرحله، مطالب يک فصل براي دست ‌يابي به يک ديد‌كلي درباره موضوعات و بخش هاي اصلي آن پيش‌خواني مي‌شود.

  پيش‌خواني موجب درک بيشتر مطالب مي‌شود چون، طي مطالعه اجمالي و آگاهي كلي فرد از موضوع مورد مطالعه، اجزاء كتاب و ارتباط آن با يكديگر در نظر خواننده‌ی آن مفهوم بهتری پيدا مي‌كند.

  مرحله پيش‌خواني شامل: خواندن عنوان فصل، خواندن سطحی مطالب يک فصل، تمركز و توجه روي عناوين بخش‌های اصلی و فرعی كتاب، نگاه‌گذرا به تصاوير و مثال‌ها به ويژه خواندن دقيق بخش " خلاصه آخر فصل " است.

  تجربه ثابت کرده، دانش آموزانی که قبل از شروع درس، پیش خوانی انجام داده اند و ذهن خود را برای پذیرفتن مطالب بررسی شده آماده نموده اند، درس را بهتر متوجه می شوند و سوالات بیشتری برایشان به وجود خواهد آمد و در نتیجه موفق تر خواهند بود.

   

  عالي بسيارخوب متوسط ضعيف

  اين سايت تا كنون 1542020 بازديدكننده داشته است
  © تمامی حقوق این پایگاه
  متعلق به موسسه فرهنگی آموزشی
  امام حسین علیه السلام می باشد