دبستان دخترانه واحد 1 - مشهد
امروز    ساعت:
ویژه ها
تبریک تولد
  عضویت در کانال پیام رسان سروش
  نظر سنجی
  میزان کیفیت محتوا و به روز رسانی کدام قسمت سایت، بیشتر مورد رضایت شما قرار گرفته است ؟

  اخبار

  مقالات و نشریات

  گزارشات

  سمعی و بصری

  مقالات دانش پژوهان ---> راه کارهایی برای غلبه بر بی حوصلگی { چگونه بي حالي و بي حوصلگي و يا به عبارتي تنبلي را از خود دور کنم؟ }

  عوامل مختلفي همچون نداشتن هدف، داشتن برنامه صحيح،  ضعف و سستي اراده، داشتن افكار منفي و عدم توجه به توانايي ها و استعدادهاي خويش،  خودكم بيني و غيره در ايجاد كم حوصلگي نقش دارند. بنابراين براي مبارزه با اين روحيه و كاهش يا از بين بردن آن بايد با توجه به هر يک از عوامل تأثيرگذار، راه و روش مناسب و راه كار عملي خاصي را اتخاذ كرد.
  راه کارهایی  برای غلبه بر بی حوصلگی در زندگی :
  ۱- سعی کنید هر از چند گاهی در زندگی خود تغییراتی هر چند جزئی ایجاد کنید.
  ۲- بی کاری و فقدان فعالیت یک عامل مهم در ایجاد بی حوصلگی ست. دست به کار شوید با نشستن و به نقطه ای خیره شدن چیزی عوض نمی شود. برخیزید و به کاری مشغول شوید.
  ۳- نباید زندگی خود را یک دایره بی پایان و هدف بدانید.  این وظیفه خود شماست که به زندگی خود معنا می بخشید.
  ۴- هر روز یک چیز جدید یاد بگیرید و به علم خود بیفزایید.
  ۵- خود را به چالش بکشانید. به فعالیتی دست بزنید که در شما استرس ملایمی ایجاد میکند. مانند بازی، ورزش و یا پذیرش ایده های جدید.
  ۶- به یاد داشته باشید که هیچ چیز کسالت بار و خسته کننده نیست بلکه این ذهن بی حوصله شماست که همه چیز را کسل کننده میبیند. بی حوصلگی یک امر نسبی و درونیست. افکار خود را تغییر دهید تا احساسات شما نیز تغییر یابند.
  ۷- حس کنجکاوی خود را بر انگیزید.نسبت به پیرامون خود بی تفاوت نباشید.سعی کنید از همه چیز سر در بیاورید.البته به غیر از مسائل شخصی دیگران.
  ۸- خیالپردازی کنید. خیالپردازی بیش از حد سبب دور افتادن شما از واقعیتها و حقایق میگردد اما از تخیل خود میتوانید در رفع بی حوصلگی کمک بگیرید. خیالپردازی کنید و به آرزوهای خود دست یابید.
  ۹- تکرار فعالیت های روزمره و یا از روی عادت بسیار خسته کننده است. بنابراین دیگر ایده ها، گزینه ها واحتمالات را هم انتخاب کنید. مثلا هر روز برای صبحانه چای شیرین نخورید، یک روز هم قهوه و یا شیر بخورید و یا هر روز سر یک ساعت فعالیت خاصی را انجام ندهید.
  10- تکراری نباشید.

  تهیه و تنظیم : سرکار خانم نرجس جعفری

  مشاور آموزشگاه

   

  عالي بسيارخوب متوسط ضعيف

  اين سايت تا كنون 1542012 بازديدكننده داشته است
  © تمامی حقوق این پایگاه
  متعلق به موسسه فرهنگی آموزشی
  امام حسین علیه السلام می باشد