امروز    ساعت:
مدرسه ابتدایی دخترانه شماره 1 - مشهد
گزارش عملكرد مدرسه در سال تحصيلي 87-86
رويدادهاي مهم در سال تحصيلي 87-86

در تاريخ 24/6 اولين جلسه شوراي آموزگاران بر پا شد كه در اين جلسه موارد ذيل به  انجام رسيد:

1-سخنراني مديريت مدرسه و خوش آمدگويي به همكاران گرامي

2-معارفه همكاران

3-انتخاب نماينده معلمين

4-تعيين ساعت كار همكاران

5-برنامه ريزي همكاران براي جشن شكوفه ها

 

روز شكوفه ها:

 

31/6 روز شكوفه ها كه زيباترين روز زندگي فرزندانمام است و خاطره اين روز را سعي كرديم با برنامه هاي متنوع و حضور خود در كنار دانش آموزان كلاس اول پر رنگ تر و شادي آفرين تر گردانيم.

مراسم اين روز را با تلاوت قرآن مجيد توسط دو نفر از دانش آموزان آغاز كرديم.سرود جمهوري اسلامي ايران را پخش كرده و دانش آموزان نيز آن را زمزمه كردند.مديريت محترم مدرسه سركار خانم علي آبادي روز شكوفه ها را تبريك و هفته دفاع مقدس را تبريك و از خاطرات آن سالها براي دانش آموزان گفتند .سپس معلمين پايه اول را معرفي كرده و با اهداء كادو و لوح تقدير و كتابهاي بسته بندي شده آنان را از دروازه قرآن عبور داديم.

 

 

 

 

 

 

 

روز اول مهر ماه :

 

روز اول مهر يكي از زيباتزين و به ياد ماندني ترين روزهاي زندگي هر كودكي است.برنامه هاي اين روز را با تلاوت قرآن مجيد آغاز كرده و سرود جمهوري اسلامي ايران را پخش كرده و بچه ها در صفهاي مرتب آن را زمزمه كردند.سپس سرود مدارس امام حسين عليه السلام خوانده شد و مديريت محترم مدرسه به دانش آموزان و اوليا خير مقدم و تبريك عرض كرده و با اهدا كادو و كتب از دروازه قرآن رد شدند.

 

 

 

 

 

 

 

ولادت امام حسن مجتبي عليه السلام :

 

در تاريخ 5/7 مصادف با ولادت حضرت امام حسن مجتبي (ع ) جشني را در مدرسه بر پا كرديم كه از مداح اهل بيت آقاي خزاعي دعوت به عمل آمده و كمكهاي نقدي و غير نقدي بچه ها را جمع آوري كرده به مناسبت هفته اطعام واكرام

 

 

 

 

 

 

هفته گرامي داشت دفاع مقدس

به مناسبت گرامي داشت هفته دفاع مقدس و ياد آور خاطرات 8 سال دفاع مقدس از جناب حاج خليل موحدي رزمنده مبارز دعوت به عمل آورده تا خاطرات خود را براي دانش آموزان بازگو نمايند و در حين سخن راني به 8 نفر از دانش آموزان كه به سئوالات پاسخ دادند جوايزي اهدا شد.

 

شهادت امير المومنين (ع):

 

به مناسبت شهادت شهادت امير المومنين (ع) فضاي مدرسه را با پارچه هاي مشكي و نوشته هاي مختلف پوشانديم و با حضور دانش آموزان پايه هاي سوم و چهارم و پنجم مراسمي را در نماز خانه مدرسه بر پا كرديم و از كليه دانش آموزان خواسته شد روبان مشكي به مقنعه هاي خود بزنند.

 

هفته پيوند اوليا و معلمان

جهت آشنايي اولياء با معلمان مربوطه هر كلاس دعوت عمومي از خانواده ها به عمل آمد و طي آن در هر كلاس 2 تا 3 نماينده انتخاب شدند.

 

جمع آوري كمكهاي نقدي و غير نقدي:

 

جمع آوري كمكهاي نقدي و غير نقدي براي دانش آموزان نيازمند در تاريخ 15/7 پس از جمع آوري كمكهاي نقدي و غير نقدي از دانش آموزان ،پس از بسته بندي كمكهاي غير نقدي آنها را در مدرسه راهنمايي بوستان در ناحيه تبادكان پخش كرديم.

روز جهاني كودك

 

16/7 مهر مصادف با روز جهاني كودك بود .در اين روز در مراسم صبحگاهي مديريت محترم مدرسه ضمن تبريك اين روز به دانش آموزان سخنان جالبي در رابطه با اين روز ايراد فرمودند و دانش آموزان كلاس اول را به اردوي تفريحي پارك برده و پس از بازگشت توسط مديريت مدرسه هداياي به آنان اهدا شد.

 

جشن قرآن

 

24/7 براي تشويق دانش آموزان كلاس اول به قرآن ،جشن قرآن با هماهنگي مربي قرآن و مديريت محترم مدرسه و معلمان مربوطه در نماز خانه مدرسه برگزار شد كه مراسم ويژه اين جشن توسط دانش آموزان به اجرا در آمد.

شكرانه ماه ضيافت

 

در 19/7 به شكرانه يك ماه ضيافت الهي ،توفيق عبادت و بندگي خالص با دانش آموزان پايه پنجم به پابوس آقا امام رضا (ع) رفته و از ايشان مدد و استعانت طلبيد تا بتوانيم همواره در راه دين كوشا و پيگير باشيم.به مناسبت فرا رسيدن عيد سعيد فطر و اختتاميه دوره قرآن ماه مبارك رمضان به تمام دانش آموزان بسته بندي شكلات و تبريك عيد اهداء شد.

 

هفته نيروي انتظامي به سبز جامگان امنيت كشور مبارك باد

به مناسبت هفته نيروي انتظامي 23/7 راس ساعت 9 صبح زنگ انضباط زده شدو در چهارمين روز از اين هفته دانش آموزان پايه چهارم را براي بازديد به نمايشگاه توانمنديهاي نيروي انتظامي برديم.

 

شوراي دانش آموزي

 

با توجه به اهميت و جايگاه شورا در جامعه اسلامي و نيز نقش مدرسه در خصوص آموزش مسئوليت پذيري و جامعه پذيري دانش آموزان شوراي دانش آموزي بهترين وسيله در راستاي اين دو مهم مي باشد

.بنابراين مدرسه ابتدا با انتخاب و ثبت نام كانديدا شروع كرد و پس از پايان تبليغات ،دانش آموزان به طور هماهنگ در سراسر كشور به كانديداي مورد علاقه خود راي دادند و ستاد شوراي دانش آموزي تشكيل شد.

 

هفته تربيت بدني و بهداشت

 

به مناسبت هفته تربيت بدني و بهداشت و روان بچه هاي تكواندو و كاراته كار به صورت انفرادي در حضور دانش آموزان و همكاران تكنيك هاي خود را به معرض نمايش گذاشتند.

سپس براي تشويق دانش آموزان ،مسابقه دو بين دانش آموزان برگزار گرديد و هم چنين اين مسابقه در بين همكاران نيز صورت گرفت .سپس به نفرات برگزيده جوايزي اهدا گرديد هم چنين دانش آموزاني كه در مسابقه نشريه و نقاشي بهداشت رتبه كسب كردند جوايزي اهدا شد.

 

انتخاب اعضاي انجمن :

 

براي ارتباط و هم ياري ميان اوليا و مربيان ،يكي از عوامل اعتلاي تعليم و تربيت و ايجاد وضعيت مطلوب آموزشي و تربيتي دانش آموزان مي شود.در اين راستا آموزشگاه از نمايندگان اوليا و مربيان جهت انتخاب اعضاي انجمن دعوت به عمل آورد و بعد از راي 7 نفر انتخاب شدند كه عبارتند از :

1- آقاي اديبي                 2- آقاي حكيم زاده

3- آقاي رجبي                 4-خانم پرورش

5- خانم تيمورزاده             6-اقاي حسين زاده          7-خانم رضايي

 

كلاسهاي فوق برنامه قرآن :

 

انا نحن نزلنا الذكر و انا له لحافظون

مكتب جعفري و ملت احمد دارم                  لله الحمد كه اين دولت سر مد دارم

من زخود هيچ ندارم كه بر آن فخر كنم          هر چه دارم همه از آل محمد دارم

با توجه به اهميت و جايگاه قرآن در مدارس امام حسين عليه السلام كلاسهاي فوق بقرنامه قرآن طبق سنوات گذشته در تاريخ 1/8/86 آغاز گرديد.دانش آموزان سوم تا پنجم در رشته هاي حفظ ،قرائت و پيشرفته شركت مي كنند كه اين كلاسها در روزهاي يكشنبه و سه شنبه و پنج شنبه برگزار مي گردد.

 

جشن آب اولي ها :

 

با تمام شدن آخرين نگاره ،بچه ها اولين نشانه از كتاب بخوانيم را جشن گرفتند.اين نشانه كه در رابطه با مبحث آب بود، با بحث و گفتگو در مورد آب و طريقه ي درست مصرف كردن آب و اين كه اين نعمت الهي در زندگي ما بسيار موثر بوده وظيفه ي ما در برابر اين نعمت شكر خداوند مي باشد.

با تدارك قطره اي آب از آكاسيو كه بر روي آن حروف آ و ب نوشته شده بود و كلاه هايي كه بچه ها بر سرشان گذاشته و با شادي فراوان اشعار زيبايي را خواندند و در آخر از دانش آموزان پذيرايي شده و خاطره اي بيادماندني براي يكايك آنها بيادگار ماند.

 

بازديد آموزشي و تفريحي :

در 5/8 بازديد آموزشي و تفريحي براي دانش آموزان پايه دوم بر پا شد.دانش آموزان را به همراه معلمين مربوطه ،معاون و مربي بهداشت از باغ وحش وكيل آباد بازديد به عمل آوردند كه دانش آموزان محل زندگي جانوران،نوع پوشش بدن ،اهلي و وحشي بودن و ونوع غذاي آنها آشنا گرديدند.

 

انتخاب ماموران انتظامات :

 

براي مشاركت و جامعه پذيري دانش آموزان در امور مدرسه طي تصميم ستاد تربيتي و آموزشي متشكل از مديريت مدرسه و معاونين آموزشي و معاون پرورشي و نماينده معلمين تصميم گرفته شد تعداد 15 نفر از دانش آموزان را به عنوان انتظامات سالنها و حياط از تمام پايه ها انتخاب و امه به ماه تعويض شوند.

 

ثبت نام  تيز هوشان :

 

با توجه به تصميمات اتخاذ شده در اولين جلسه ي انجمن و اوليا و مربيان در خصوص تشكيل كلاسهاي آموزشي كامپيوتر ،فرمي جهت ثبت نام به اوليا داده شد.

 

مراسم روز نوجوان :

 

مراسم روز نوجوان ( شهادت رزمنده نوجوان حسين فهميده ) مراسم صبحگاهي را با تلاوت قرآن مجيد آغاز كرده ،سپس نيايش و پيام بهداشتي و دو نفر از دانش آموزان كلاس دوم ( پرنيان مومن هروي –زهرا نوري )مقاله اي را در اين رابطه قرائت كردند.با ذكر صلوات ياد و خاطره شهداي 8 سال دفاع مقدس به ويژه شهداي دانش آموز را گرامي داشتيم.

 

ارزشيابي كلاس :

 

در پايان هر ماه مديريت محترم دبستان جهت ارزشيابي به كليه كلاسها رفته و پس از سئوال و جواب به نفرات برتر و دانش آموزاني كه از نظر تحصيلي پيشرفت قابل توجهي داشته تقدير و جوايزي اهدا مي گردد و از معلم مربوطه تشكر و قدرداني مي گردد.

 

اطلاعيه مسابقات ورزشي :

 

جهت شركت در مسابقات ژيمناستيك بين مدارس ناحيه 6 در تاريخ 13/8 در سالن ورزشي نور الله كاظميان برگزار مي گردد.تعداد 6 نفر از دانش آموزان در اين مسابقات شركت كردند.كه مربيان محترم ورزش هر روز 1 ساعت با دانش آموزان تمرين كرده تا با آمادگي كامل در اين مسابقات شركت كنند.

 

كارگاه آموزشي :

جلسه توجيهي توسط مديريت محترم دبستان با معلمان قراردادي در خصوص روش تدريس كتاب بخوانيم و بنويسيم برگزار شد و مقرر گرديد در خصوص روش تدريس ساير كتب اين جلسات هر ماه برگزار شود.

 

 

جلسه توجيهي

 

در روز چهار شنبه 9/8/86 از ساعت 11 تا 12:30 با حضور معلمان پايه چهارم و پنجم دخترانه 1 و پسرانه 1

و حاج آقاي صفايي و حاج آقاي رزازاده و آقاي محمودي در دفتر آموزشگاه برگزار گرديد.

محور اصلي اين جلسه پيرامون هماهنگي آموزشي پايه هاي چهارم و پنجم بود.اين جلسات به طور ماهانه و هم چنين بين پايه هاي سوم و چهارم برگزار خواهدشد.

 

 

 

برگزاري كلاس سرود

شروع كلاس فوق برنامه سرود (سرود فرياد شهيد )ويژه كنگره گرامي داشت سرداران شهيد خراسان توسط مربي پرورشي از تاريخ 7/8/86 آغاز گرديد.

اين كلاس از ساعت 13:15 تا 15 برگزار مي شود كه پس از آن دانش آموزان از طرف مدرسه سرويس دهي مي شوند.

 

 

برگزاري كلاسهاي سرآمد

 

پس از شناسايي (بر اساس معدل )و توزيع رضايت نامه ها كه متن آن در سايت موجود است ،دانش آموزان علاقه مند و مستعد جهت شركت در كلاس سرآمدان ثبت نام به عمل آمده و آمار دانش آموزان شركت كننده در كلاسها 35 نفر مي باشد.

اين كلاسها از تاريخ 7/8/86 در روزهاي زوج از ساعت 13:30 الي 15 برگزار مي گردد.

مدرسان اين كلاسها آقاي آل داوود مدرس علوم و آقاي غلام پور مدرس رياضي عهده دار كلاسها مي باشد.

 

بازديد از مدرسه :

 

12/8 راس ساعت 9:30 صبح به طور هماهنگ بين پايه ها آزمون پيك برگزار گرديد و نماينده موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام و مدير آموزشگاه از چگونگي برگزاري آزمون بازديد داشته و آزمون به نحو مطلوب برگزار گرديد.

 

13 آبان ماه :

 

13 آبان ماه ياد آور خاطره سالهاي 42،57،58 مي باشد.شكوه وحدت و انسجام اتحاد و همبستگي و هم چنين تبعيت از امام راحل را نشان مي دهد. در مدرسه راس ساعت 10 برنامه آغاز شد كه شامل :

1- تلاوت قرآن كريم                 2-اشعار و شعارهاي مربوط به 13 آبان

3-آتش زدن ماكت عمو سام ،بوش و رابيتس

4-خواندن مقاله توسط دانش آموزان

5-اجراي سرود شهيد

6- اهدا كادو به تمامي دانش آموزان

7- دعوت از دانش آموزان منتخب علمي سال گذشته و اهداي هداياي خاص

 

مسابقه نقاشي دانش آموزان :

 

دانش آموزان امروز با الگو گرفتن از حسين فهميده به مبارزه با جهل و تهاجم فرهنگي مي روند.مسابقه نقاشي دانش آموزان ويژه گروه ابتدايي در سالن صادقي پور برگزار گرديد كه 8 نفر از دانش آموزان در اين مسابقه شركت كرده و دانش آموز ساناز رضايي در اين مسابقه رتبه كسب كرد.

 

كانون استقلال :

 

براي آشنايي دانش آموزان با محيط كانون ،پايه سوم را به كانون استقلال برده و از برنامه هاي جالب و ديدني آنجا استفاده كردند.

 

تولد حضرت معصومه  سلام الله :

 

ميلاد با سعادت حضرت معصومه (س) بانوي گران قدر و والا مقام شهرقم را تبريك عرض مي كنيم .در روز ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر مدرسه حال و هواي ديگري داشت.دانش آموزان پايه پنجم مسابقه مقاله نويسي و دانش آموزان پايه چهارم روزنامه ديواري تهيه كردند و اين آموزشگاه بعد از طبخ عدسي از كليه دانش آموزان پذيرايي كردند و كلاس سوم 3 با همكاري خانم افخمي و اوليا جشني برگزار شد.

 

جلسه دوره هاي آموزشي خبرنگاران نوجوان :

 

در دبستان دخترانه امام حسين شماره 2 دانش آموزان خبرنگار ضمن بازيد از نمايشگاهي كه به مناسبت روز دانش آموز بر پا شده بود به جمع آوري خبر و تهيه ي گزارش پرداختند.جناب حاج آقاي صفايي معاونت محترم آموزش ابتدايي موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام ضمن خير مقدم ،خبر انتشار ماهنامه علمي ،فرهنگي و هنري را اعلام نمودند.

 

شوراي آموزگاران و مربيان :

 

جهت پيش برد و بالا بردن سطح علمي و عملي آموزشگاه جلسه اي براي آموزگاران و مربيان گذاشته شد كه موضوع اين جلسه ايجاد نظم و هماهنگي در امور مدرسه بود.

كار عملي :

 

فراگيران كلاس پنجم 1 خانم احمدي هر يك توپي را آورده ،براي ساختن ماده ،عنصر ،تركيب و مخلوط و هم چنين كلاس پنجم 2 خانم مومني با وسايل ساده مبحث ماشينها را كار كردند. ( آرميچر –اهرم –سطح شيبدار –قرقره )

 

شركت در همايش جشن عبادت :

 

دانش اموزان پايه سوم 1 را به حسينيه رضوي برده تا در جشن عبادت شركت كنند.اين جشن به همت اداره فرهنگي آستان قدس رضوي بر پا شد كه در اين جشن به برنامه هاي شاد عمو قناد و سخنان حجة الاسلام راستگو گوش فرا دادند.

 

مبحث جانوران درس علوم پايه اول :

 

كلاس اول 2 خانم ضيا الحق براي ياد گيري بهتر دانش آموزان ،عكسهايي از جانوران در اختيارشان قرار داده و جانوران را دسته بندي كرده و هر دسته را در يك صفحه از دفترشان چسبانند.يك صفحه پرندگان –علفخواران –گوشت خواران و جانوراني كه در آب زندگي مي كنند.

 

اولين بنيه علمي پايه پنجم :

 

به منظور ايجاد آمادگي و سنجش علمي دانش آموزان كلاس پنجم در روز جمعه 25/8 بين كليه دانش آموزان پسر و دختر آزمون علمي برگزار گرديد.كه حاج آقاي صفايي معاونت محترم آموزش ابتدايي امام حسين عليه السلام و حاج آقاي رزازاده و آقاي محمودي جهت اجراي آزمون حضور داشتند.

 

بازديد كنندگان كرمان :

 

گروه بازديد كنندگان كه از استان كرمان موسسه آموزشي ثارالله از موسسه بازديد داشته و در جريان كليه برنامه ها و طرحهاي اجرايي و فعاليت هاي تربيتي ،آموزشي و پرورشي قرار گرفتند.

 

قدر داني از دانش آموزان پايه چهارم :

 

از 4 نفر از دانش آموزان برتر كلاس چهارم 3 ،مديريتع محترم مدرسه قدرداني و جوايزي به آنان اهدا شد.

 

افتتاح اتاق دانش آموزان پويا :

 

در بين دانش آموزان عضو باشگاه نخبگان تعدادي دانش آموز علاقه مند به صورت داوطلبانه عضو گروه پويا شده كه در ساعات بيكاري به تحقيق و تمرين و مطالعه بپردازند.

 

آزمايش رنگرزي :

 

در كلاس چهارم 2 خانم اميني فر براي فراگيري بهترز رنگرزي را به صورت عملي انجام داده با پوست گردو ،حنا و پوست انار

 

افتتاح كتابخانه :

 

كتاب غذاي روح است پس روحت را سير كن.

با توجه به اهميت مطالعه و جايگاه كتاب خواني در بين كودكان و تاثير به سزاي آن در افزايش سطح اطلاعات عمومي در دبستان اتاقي مناسب جهت كتابخانه پيش بيني شده و پس از تجهيز به قفسات مناسب و كتب در هفته كتاب خواني پس از عضو گيري دانش آموزان كتابخانه توسط مديريت محترم ،معاونين آموزشي و پرورشي ،معلمين پايه چهارم و پايه سوم و مربي ورزش و مربي زبان افتتاح گرديد و از اعضا با كيك و كلوچه پذيرايي به عمل آمد .از سوي مديريت محترم دو كارتن كتاب و يك قاب و ان يكاد و نيز از سوي معاون مدرسه خانم خزائي مبلغ صد هزار ريال به كتابخانه هديه شد.

 

 

ويژه برنامه روز شاد :

 

به مناسبت ولادت مولا و سرورمان امام هشتم ثامن الائمه ابو الجواد علي بن موسي مراسم روز شاد برگزار گرديد كه برنامه هاي آن روز به شرح ذيل مي باشد:

1-مسابقه روز نامه ديواري پايه هاي چهارم و پنجم

2- مسابقه كارت تبريك پايه سوم

3-مسابقه نقاشي پايه اول و دوم

4-دعوت از مداح اهل بيت آقاي خرائي

5- اعلام نتايج مسابقات و اهداي جوايز و پذيرايي از تمامي دانش آموزان

 

برگزاري آزمون پيك

 

در روز شنبه 12/8/86 راس ساعت 9:30 صبح به طور هماهنگ بين پايه ها آزمون پيك برگزار گرديد.و نماينده موسسه و مدير آموزشگاه از چگونگي برگزاري آزمون بازديد داشته و آزمون به نحو مطلوب برگزار گرديدو به دانش آموزان اعلام گرديد پاسخ هاي صحيح اين آزمون در سايت آموزشگاه موجود مي باشد و دانش آموزان مي توانند از اين طريق نمرخود را دريافت نمايند

 

 

تدريس علوم در فضاي باز:

 

كلاس سوم 1خانم افخمي، دانش آموزان را براي فراگيري بهتر به پارك برده تا مبحث گياهان را در فضاي پارك تدريس كنند.

 

نمايشگاه و فروشگاه كتاب:

به مناسبت هفته كتاب و كتابخواني نمايشگاه و فروشگاه كتاب از 3/9/86 لغايت 8/9/86 در مدرسه برگزار شد.در اين نمايشگاه كتب داستاني و علمي با تخفيف به دانش آموزان تقديم شد.

 

اندازه گيري مساحت:

 

كلاس پنجم 1 خانم احمدي، فراگيران براي درك بهتر اندازه گيري مساحت،با روزنامه مربعي درست كردند كه اندازه هر ضلع آن 1 متر بود و با آن مساحت اتاق-فرش-كلاس و نمازخانه را اندازه گيري كرده و با ساختن سانتي متر مربع مساحت دفتر خود را اندازه گيري كردند.

 

تدريس درس شيرين اجتماعي:

 

كلاس سوم 1 خانم هاشم نژاد، دو نفر از دانش آموزان درس سحرگاه در قم را تدريس كردند و با پذيرايي سوهان دهان دانش آموزان را شيرين كرده و در آخر تدريس آموزگاران نوجوان از دانش آموزان سئوال كرده و در قبال جواب درست كادوي كوچكي به آنها دادند.

 

جلسه گروههاي آموزشي پنجم:

 

روز دوشنبه 5/9/86 جلسه اي در كتابخانه گروههاي آموزشي پنجم در ناحيه 6 تشكيل شد .طي اين جلسه 8 نفر به عنوان طراح سئوالات (تمامي دروس)و 4 نفر به عنوان بازرس انتخاب شدند كه سركار خانم وثيق (معلم كلاس پنجم 3)به عنوان طراح سئوال علوم انتخاب شدند.

 

اسامي نفرات برتر آزمون

 

اسامي نفرات برتر اولين آزمون مرحله اي مفهومي كاربردي      cmt    كلاسهاي پنجم به شرح ذيل مي باشد:

1-فهيمه طلوعي با امتياز 44

2-هانيه نيك بخت با امتياز 40

3-شيما صابري با امتياز 40

 

مانور زلزله:

 

اجراي مانور زلزله در تاريخ 8/9/86 راس ساعت 9:30 در آموزشگاه انجام شد .كه دانش آموزان پناه گيري صحيح و خروج از ساختمان را فرا گرفتند.

 

برگزاري زنگ انشا در كتابخانه:

 

براي آشنايي بيشتر دانش آموزان با محيط كتابخانه ،ستاد تربيتي دبستان تصميم بر آن گرفت كه زنگ انشا را دانش آموزان در كتابخانه سپري كنند تا با انواع كتب ،خواندن سريع و خلاصه نويسي آشنا شوند.

 

دومين جلسه بهداشتياران:

 

 دومين جلسه بهداشتياران در آموزشگاه برگزار شد كه طي اين جلسه گزارشات و عملكردهاي خود را ارائه دادند و نكاتي مهم درباره نظم و بهداشت مدرسه گفته شد.

 

بازديد از موزه زمين شناسي:

 

دانش آموزان پايه پنجم را براي فراگيري بهتر مبحث زمين شناسي در درس علوم به موزه زمين شناسي برده تا با انواع سنگها، فسيل، زغال سنگ، بمبهاي آتشفشاني و سنگهاي فيروزه آشنايي كامل پيدا كنند.

 

اجراي نمايش مدرسه خرگوشها:

 

كلاس دوم 2 خانم ياري، تعدادي از فراگيران درس 6 فارسي بخوانيم را به صورت نمايش اجرا كردند و پي به نعمتهاي بيكران خداوندپي  بردند.

 

آموزش وضو:

 

دانش آموزان كلاس دوم 3 خانم جمشيديان، آموزش صحيح وضو را فرا گرفتند.

 

آزمايشات علوم:

 

اجراي آزمايش ، موقعيت و شرايطي را فراهم مي كند كه نوآموزان خود از طريق آزمايش به پژوهش بپردازند و پاسخ مسئله را كشف كنند.

جناب آقاي آل داوود و آقاي محمودي در كلاس پنجم 1 خانم احمدي، آزمايشات علوم مربوط به عدسي و آينه و تصوير را انجام دادند.

 

ECMT برگزاري آزمون

 

راس ساعت 10 بامداد اين آزمون در بين دانش آموزان پايه چهارم به طور هم زمان در نماز خانه آموزشگاه با حضور جناب آقاي رزازاده مسئول آموزش موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام برگزار گرديد كه اين آموزشگاه ميزبان دانش آموزان پسرانه شماره 1 نيز بود.

 

بازديد از آموزشگاه:

 

طي جدول برنامه هاي آموزشي معاونت ابتدايي موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام در سال تحصيلي 87-86 روزهاي چهارشنبه بازديد از مدارس اتخاذ شد.كه در مورخه 14/9/86 جناب آقايان رزازاده، عبدالله زاده، محمودي مسئولين آموزشي موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام و خانمها غفراني مديريت محترم دبستان دخترانه شماره 3 ، لطيف نژاد معلم پايه چهارم و جناب آقاي آل داوود معلم پايه پنجم دبستان پسرانه شماره 1 ،جهت بازديد به اين اموزشگاه تشريف آوردند.

 

اجراي نمايش عروسكي:

 

كلاس دوم 3 خانم جمشيديان، دانش آموزان درس 8 بخوانيم (كوشا و نوشا) را به صورت نمايش به اجرا در آوردند و فرا گرفتند كه با سعي و تلاش مي توانند در انجام هر كاري موفق باشند.

 

تشكيل كلاسهاي كامپيوتر:

 

از مورخه 1/9/86 كلاسهاي كامپيوتر در روزهاي زوج و با تدريس سركار خانم نعمتي در آموزشگاه بر پا شد .اين كلاسها خارج از وقت اداري مدرسه است.

 

 

 

مشرف شدن به حرم مطهر امام رضا عليه السلام:

 

روز دوشنبه 19/9/86 مقارن با نزديك شدن شهادت امام محمد تقي عليه السلام ،دانش آموزان پايه چهارم با معلمين مربوطه و معاون آموزشي و مربي قرآن مشرف به حرم مطهر امام رضا عليه السلام شدند.اين برنامه جهت تشويق و ترغيب دانش آموزان براي شركت در نماز جماعت مدرسه صورت گرفت.

 

شمع سازي:

 

كلاس سوم 3 خانم افخمي، براي يادگيري بهتر مبحث گرما و مواد(درس علوم) وسايل شمع سازي را دانش آموزان به كلاس آورده و شمع هاي زيبايي را درست كردند.

 

تمرين املاي سفره اي:

 

كلاس چهارم 2 خانم اميني فر، دانش آموزان بر روي سفره هاي يكبار مصرف كه بر روي ديوار نصب كرده بودند املا نوشتند .دانش آموزان دوبه دو با نظارت معلم املاي يكديگر را تصحيح كردند.

 

شركت در جنگ كانون استقلال:

 

دانش آموزان پايه دوم با توجه به فعاليتهاي جانبي بسيار خوب كانون ،در اين جنگ شركت كردند.

 

جشن ايران:

 

با فرا رسيدن به درس اي، معلمين پايه اول تصميم بر آن گرفتند كه جشن ايران را براي دانش آموزان برگزار كنند كه برنامه هاي آن به شرح ذيل مي باشد:

1- تلاوت قرآن مجيد توسط دانش آموز ريحانه هاديزاده

2-خواندن سرود جمهوري اسلامي ايران توسط كليه دانش آموزان

3-صحبتهاي سركار خانم ضيا الحق در رابطه با ايران و صداي اي، ي

4- بازي با حروف، كلمات و جمله سازي

5-خواندن سرود اي ايران توسط دانش آموزان

6-پذيرايي و اهدا جوايز به دانش آموزان

 

اسامي نفرات برتر آزمون

 

اسامي نفرات برتر در آزمون              (در بين دانش آموزان پايه هاي چهارم) به شرح ذيل مي باشد:

 

1- زينب سادات بهشتي با امتياز 51

  2-الناز موسوي با امتياز 50

3- زينب قرباني با امتياز 49

4-صفا كاظمي با امتياز 49

5- عطيه حسين زاده با امتياز 47

6-زينب شم آبادي با امتياز 46

 

تشكيل اولين جلسه آموزش خانواده:

از اولياي متمايل به شركت در اين كلاسها ، ثبت نام به عمل آورده و با هماهنگي مشاوره حكمت آقاي دكتر اسد الهي جهت برگزاري و سخنراني كلاسها تشريف آوردند.

 

جشنواره دفن سيگار:

 

جهت شركت در جشنواره دفن سيگار و چاپ آثار دانش آموزان در قطورترين كتاب نقاشي جهان از بين آثار دانش آموزان برگزيده و به اين جشنواره ارسال كرديم.

 

ديدار با اوليا:

 

دومين جلسه ديدار با والدين روز چهارشنبه 21/9/86 در كلاس سوم 2 خانم گواهي برگزار شد.

در پايان جلسه كتاب " رابطه بين والدين و كودك"توسط آموزگار مربوطه به اوليا هديه داده شد.

 

اجراي نمايش كوشا و نوشا:

 

براي يادگيري انواع شغلها و رسيدن به هدف و سعي و تلاش در هر كاري دانش آموزان پايه دوم 2 خانم ياري،درس كوشا و نوشا را به صورت نمايش به اجرا در آوردند.

 

رنگين كمان:

 

براي يادگيري رنگهاي رنگين كمان، دانش آموزان فعال كلاس دوم 3 خانم جمشيديان،درس 9 بخوانيم را به صورت نمايش به اجرا در آوردند.

 

ديدار با اوليا:

 

دومين جلسه ديدار با اوليا در روز چهارشنبه 21/9/86 در كلاس دوم 3 خانم جمشيديان برگزار شد.كه موضوعاتي از قبيل ميزان تكليف شب، امتحانات آذر ماه، اموزش يك روش تفريق و املاي آموزشي مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

 

شوراي آموزگاران و مربيان:

 

روز يكشنبه 25/9/86 شوراي آموزگاران و مربيان در آموزشگاه برگزار گرديد كه در مورد روش هاي تشويق و تنبيه و املاي آموزشي بحث و گفتگو شد.

 

كارگاه آموزشي علوم:

 

روز سه شنبه 27/9/86 كارگاه آموزشي آزمايشهاي علوم پايه سوم، چهارم و پنجم در اين آموزشگاه برگزار شد.

كه جناب آقاي عبدالله زاده و حاج آقاي صفايي حاج آقاي رزازاده و آقاي محمودي و آقاي آل داوود و نمايندگان موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام و معاون آموزش عمومي ناحيه 6 آقاي متقي و كارشناس مسئول ابتدايي ناحيه 6 آقاي مقيمي در اين كارگاه شركت داشتند..

 

آزمون بنيه علمي:

 

روز چهارشنبه 28/9/86 راس ساعت 9:30 بامداد آزمون بنيه علمي بين دانش آموزان پايه هاي چهارم و پنجم برگزار گرديد.

 

آشنايي با اعمال عرفه:

 

با نزديك شدن به روز عرفه دانش آموزان را با اعمالي كه در اين روز بايد انجام داد آشنايي داده و از آنان التماس دعا خواسته شد.

 

برگزاري جشن عيد قربان:

 

در روز پنج شنبه 29/9/86 هم زمان با روز عرفه و شب عيد بزرگ شيعيان عيد قربان و استقبال از بزرگترين شب سال، شب يلدا دانش آموزان كلاس سوم3 خانم افخمي جشني را برگزار كردند.

 

مراسم عرفه:

 

روز نهم ذي الحجه روز عرفه مراسم ويژه ي در نماز خانه مدرسه برگزار گرديد كه طي آن زيارت عاشورا و دعاي امام حسين عليه السلام تلاوت گرديد.

 

جشن شب يلدا:

 

به مناسبت فرا رسيدن بلندترين شب سال شب يلدا مراسم جشني در كلاسهاي اول برگزار گرديد.

 

 

شوراي آموزگاران :

 

جلسه شوراي آموزگاران با مديران گروههاي آموزشي در مورخه 3/10/87 تشكيل شد كه به موضوعات تشويق و تنبيه دانش آموزان ،پيگيري آموزش املا ،ارائه جدول زمان بندي كلاسها جهت استفاده از آزمايشگاه ،بررسي علل نارسائي خط دانش آموزان پرداختند.

 

خاك زندگي بخش :

 

فراگيران كلاس پنجم 2 خانم مومني ،براي فهم بيشتر نفوذ پذيري آب و خاك آزمايشاتي را درباره خاك با داشتن 3 نوع خاك ( خاك رس ،ماسه ،خاك باغچه )انجام دادند.

 

Cmt آزمون

روز دوشنبه 3/10/86 راس ساعت مقرر بين دانش آموزان پايه هاي سوم  آزمون      برگزار شد كه مسئول آموزش موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام جناب حاج آقاي رزازاده جهت اجرا اين آزمون شركت داشتند.

 

عيد تا عيد :

 

به مناسبت اين هفته گرامي آموزشگاه تقويم روز شمار عيد تا عيد را نصب كردند.كه برگزيده اي از خطابه ي غدير پيامبر عظيم الشان صلي الله عليه و آله و سلم در غدير خم مي باشد و هم چنين نمايشگاه كارهاي دستي و فروشگاه كتاب برگزار گرديد.

 

ابن سينا :

 

در كلاس چهارم 3 خانم اميني فر دانش اموزان يكي از روشهاي معالجه ابن سينا را به صورت نمايش اجرا كردند.

 

مراسم ويژه عيد سعيد غدير :

 

در روز پنج شنبه دانش آموزان سيد با روبان هاي سبز مقنعه هاي خود را تزئين كرده و به دوستان و معلمين خود عيدي تقديم كردند و توسط سركار خانم رمضاني براي دانش آموزان مداحي صورت گرفت و با عدسي از كليه دانش آموزان پذيرايي به عمل آمد.

 

جشن عيد سعيد غدير :

 

در روز پنج شنبه مراسم جشني در كلاس پنجم 3 خانم وثيق و كلاس سوم 3 خانم افخمي بر گزار گرديد كه دانش آموزان سيد از دوستان خود پذيرايي و عيدي تقديم كردند.

 

كلاس قرآن به صورت گروهي :

 

دانش آموزان پايه پنجم را گروه بندي كرده و جهت تشويق و ترغيب دانش آموزان كلاس قرآن در نمازخانه برگزار مي گردد كه به صورت گروهي قران را تلاوت و تمرين كنند.

 

جشن  ضرب :

 

با توجه به اتمام تدريس ضرب در پايه سوم 3 خانم افخمي با همكاري نماينده هاي كلاس جشني با عنوان جشن ضرب برگزار شد كه از بچه ها ضرب پرسيده شد و در آخر با ميوه و شيريني و كيك و .. . پذيرايي به عمل آمد.

 

برنامه امتحاني نوبت اول : 1/11/86

 

با توجه به تعطيلي كليه مدارس ابتدايي در شهرستان مشهد، به منظور آمادگي بهتر دانش آموزان امتحانات نوبت اول با چند روز تاخير برگزار مي گردد كه برنامه آن اعلام مي شود.

 

اسامي نفرات برتر آزمون تيز هوشان : 1/11/86

 

اسامي نفرات برتر آزمون تيز هوشان ( در بين دانش آموزان پايه هاي پنجم ) به شرح ذيل مي باشد:

 

1-هانيه امان محمدي  با امتياز 43

2- فائزه ايران منش با امتياز 42

3- مريم ايماني با امتياز 42

4-فهيمه طلوعي با امتياز 42

 

مراسم عزاداري دهه دوم محرم : 2/11/86

 

به مناسبت دهه دوم محرم هر روز صبح در نماز خانه دبستان زيارت عاشورا خوانده مي شد كه در انتهاي هر جلسه از دانش آموزان با خرما، ميكادو و حلوا پذيرايي به عمل مي آمد.

 

ويژه برنامه روز هواي پاك : 6/11/86

اهم فعاليتهاي واحد بهداشت اين آموزشگاه به شرح ذيل مي باشد:

 

 

1-برگزاري مسابقه نقاشي و نمايشگاه نقاشي هاي برتر

2-دعوت از كارشناس بهداشت محيط مركز بهداري شماره 1

3-ذكر نكات مهم براي جلوگيري از آلودگي هوا توسط مربي بهداشت سركار خانم مستقيمي

4-تقدير و تشكر دانش آموزان از رانندگان سرويس

 

نمايش حنايي: 3/11/86

 

دانش آموزان فعال كلاس دوم 3 خانم جمشيديان، براي يادگيري بهتر درس حنايي را به صورت نمايش اجرا كردند و درك كردند كه مرغ و جوجه ها براي هضم غذا سنگ ريزه مي خورند.

 

جلسه آموزش خانواده : 3/11/86

با هماهنگي مشاوره حكمت، دومين جلسه آموزش خانواده با حضور جناب آقاي دكتر اسد الهي در آموزشگاه برگزار گرديد.

 

هفته هواي پاك : 7/11/86

 

به مناسبت هواي پاك از سركار خانم شبيري كارشناس محيط از مركز بهداشت شماره 1 دعوت به عمل آمد كه درباره هوا و آلودگي هوا و .. . . . .  .براي دانش آموزان سخنراني كردند كه به كليه دانش آموزان پمفلت داده شد و به دانش آموزاني كه پاسخ صحيح به سئو.الات دادند جوايزي اهدا شد.

 

اتمام عزاداري دهه دوم : 8/11/86

در روز دوشنبه 8/11/86 مراسم زيارت عاشورا در نمازخانه اين آموزشگاه پايان يافت.

 

 

جلسه مديران گروه هاي آموزشي : 7/11/86

 

روز يكشنبه 7/11/86 جلسه مديران گروه هاي آموزشي بر پا شد كه موضوعات مطروحه در اين جلسه ،انتخاب ستاد برگزاري مراسم دهه فجر انقلاب اسلامي و بازديد مدير و معاونين آموزشي از برگزاري امتحانات نوبت اول از كلاسها بود.

 

معاينات پزشكي: 10/11/86

 

در روز چهار شنبه 10/11/86 با همكاري سركار خانم مستقيمي مربي بهداشت از جناب آقاي دكتر مهدي اصغري پزشك عمومي براي چكاپ كامل دانش آموزان پايه سوم دعوت به عمل آمد.

 

مراسم دهه فجر: 10/11/86

 

براي آنكه خاطره دلاور مردي هاي دلهاي حق جو و ديدگان حق بين را در فكر و ذهن زنده نگه داريم ،ستاد اجرايي دهه فجر از هر پايه 9 نفر را مسئول اجرائي انتخاب كردندو در هر روز يك كلاس مجري برنامه هاي دهه فجر بود.

 

نشست مشترك آموزگاران و مربيان فوق برنامه در شوراي آموزگاران : 10/11/86

 

روز چهارشنبه 10/11/86 با حضور مسئولين موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام جناب حاج آقاي صفايي،عبدالله زاده،رزازاده و كليه همكاران آموزشي و معاونين دبستان جلسه ي در خصوص آموزش املا،انواع املا،نحوه تصحيح املاو تلفيق اين درس با ساير دروس برگزار گرديد.

 

جلسه انجمن و اوليا و مربيان : 10/11/86

 

روز چهارشنبه 10/11/86 با حضور مسئولين موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام و اعضاي محترم انجمن و اوليا و معلمان مدير گروه هاي پايه اول تا پنجم جلسه ي در خصوص برگزاري مراسم ايام الله دهه فجر و برنامه هاي اجرايي در اين دهه و راهكارهايي جهت سهولت حمل كتابها و لوازم دانش آموزان برگزار گرديد.

 

برگزاري مراسم دهه فجر:

 

مقام معظم رهبري: عزت ايران و ايراني،بلكه عزت اسلام و مسلمين،در اين دهه ( دهه فجر) به دست ملت مقاوم و شجاع و قهرمان ايران پايه گذاري شد.

 

به مناسبت آغاز بيست و نهمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران و دهه فجر با توجه به مصوبات ستاد دهه فجر هر روز يك پايه مراسم جشن را عهده دار گرديد.در اين مراسم برنامه هايي از قبيل تلاوت قرآن كريم ،سرود جمهوري اسلامي ايران،دكلمه،مقاله،مسابقه و نمايش اجرا مي گرديد.

 

 

بازديد از نمايشگاه عاشورا،نماز،كودك،انقلاب:

 

در 14/11/86 و 18/11/86 دانش آموزان كلاس فوق برنامه قرآني را جهت بازديد از نمايشگاه عاشورا،نماز،كودك،انقلاب برده كه در اين نمايشگاه برنامه هايي زير به اجرا در مي آمد:

اجراي نمايش طفلان مسلم،مسابقه نقاشي،مسابقه ادبي،پرده خواني،نمايشگاههاي اسلامي

 

برگزاري مسابقات علمي آينده سازان: 18/11/86

 

در روز پنج شنبه 18/11/86 اولين آزمون علمي آينده سازان در بين دانش آموزان چهارم و پنجم راس ساعت 8:30 صبح به طور هم زمان در اين آموزشگاه برگزار گرديد.

تعداد سئوالات 70 سئوال و زمان پاسخ گويي 85 دقيقه بود.

سئوالات شامل دروس:هديه هاي آسماني،بخوانيم و بنويسيم،رياضي،علوم تجربي،تعليمات اجتماعي

 

سومين جلسه آموزش خانواده: 20/11/86

 

در روز شنبه 20/11/86 راس ساعت 15 تا 17 بعد از ظهر سومين جلسه آموزش خانواده با حضور جناب آقاي دكتر اسد الهي در اين آموزشگاه برگزار گرديد.

اين جلسه در خصوص پرسش و پاسخ مشكلات رفتاري و رواني كودكان بود.

 

 

 

برگزاري المپياد ادبيات،علوم و رياضي: 20/11/86

 

روز شنبه 20/11/86 المپياد ادبيات،علوم و رياضي در سطح كليه مدارس ابتدايي امام حسين عليه السلام در بين دانش آموزان پنجم به طور هم زمان و هماهنگ برگزار گرديد.

 

شوراي مدير گروه هاي آموزشي آموزگاران: 21/11/86

 

روز يكشنبه 21/11/86 شوراي مدير گروه هاي آموزشي در اين آموزشگاه برگزار گرديد كه موضوعات مطروحه در اين جلسه اعلام برگزاري كارگاه،داشتن دفتر طرح درس و بررسي چگونگي انجام مراسم دهه فجر بود.

 

اختتاميه مراسم دهه فجر: 21/11/86

 

اختتاميه مراسم دهه فجر توسط دانش آموزان عضو شورا صورت گرفت.كه شامل تلاوت قرآن كريم،سرود جمهوري اسلامي ايران،اخبار فيتيله اي و نمايشنامه بود.

دانش آموزان عضو شورا طي دعوتنامه اي كليه همكاران را جهت شركت در اين جشن دعوت كردند و در اين روز آش وحدت تهيه و بين كليه دانش آموزان توزيع گرديد.

 

 

 

 

 

جلسه توجيهي جشن تكليف: 23/11/86

 

با توجه به اهميت موضوع جشن تكليف و هماهنگي با موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام از جناب حاج آقاي ايزدخواه دعوت به عمل آورده تا در خصوص اين مهم خانواده ها را آگاه ساخته و به سئوالات احتمالي پيرامون اين مسئله پاسخ دهندودر پايان سركار خانم علي آبادي با خانواده ها در خصوص كيفيت مراسم و هزينه ها صحبت كردند.

 

 

مراسم كارگاه بهداشت:21/11/86

 

روز يكشنبه 21/11/86 مراسم كارگاه بهداشت به مناسبت پيروزي انقلاب اسلامي ايران و دهه فجر در اين آموزشگاه برگزار گرديد.

كه جناب آقاي دكتر محدث در رابطه با ( ارتباط موثر ) چه كنيم تاثير گذار باشيم؟ سخنراني فرمودند.

اين آموزشگاه پذيراي مسئولين محترم از موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام ،مربيان بهداشت دبستان هاي امام حسين عليه السلام از نواحي هفتگانه مشهد و معاونت محترم آموزش ابتدايي موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام و اولياي دانش آموزان پايه هاي چهارم و پنجم در ارتباط با روش هاي ارتباط موثر بود.

 

 

 

 

 

 

 

برندگان مسابقه انفجار نور: 25/11/86

 

روز پنج شنبه 25/11/86 با توجه به توزيع ماهنامه بهداشت و طرح مسابقه انفجار نور به صورت جدول كه رمز آن فجر پيروزي بود،بهداشتياران به نمايندگي از كليه دانش آموزان در قرعه كشي شركت كرده و به قيد قرعه توسط مربي بهداشت به برندگان جوايزي اهدا گرديد.

 

 

 

 

 

 

برگزاري كارگاه آموزشي كتاب فارسي: 24/11/86

 

روز چهارشنبه 24/11/86 كارگاه آموزشي كتاب فارسي با موضوع" درس آزاد" كتاب فارسي پايه دوم در اين آموزشگاه با همكاري سرگروه آموزشي پايه دوم خانم تفريشي برگزار گرديد.

شركت كنندگان در اين جلسه مسئول مقطع آموزشي ابتدايي ناحيه 6 جناب آقاي متقي،معاونت محترم ابتدايي موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام جناب آقاي صفايي و كليه آموزگاران پايه دوم دبستان هاي امام حسين عليه السلام از نواحي هفتگانه بودند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برگزاري سومين المپياد ادبيات،علوم و رياضي: 2/12/86

 

روز پنج شنبه ساعت 16 بعد از ظهر دانش آموزان شهرستان بيرجند در اين آموزشگاه ساكن شده و دانش آموزان عضو باشگاه نخبگان همراه با آنان شب را در مدرسه به سر برده و آزمون روز جمعه 3/12/86 راس ساعت 9:15 بامداد در سه مكان به طور مجزا برگزار گرديد.كه كليه دانش آموزان حائز رتبه هاي اول تا سوم مرحله قبل سراسر استان خراسان رضوي در اين آزمون شركت نمودند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بازديد كلاس قرآن:5/12/86

 

روز يكشنبه 5/12/86 طي برنامه ريزي هاي انجام شده از سوي موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام جناب آقاي غلامي كارشناس قرآني جهت بررسي و جمع آوري نظرات مربيان قرآن و بازديد از كلاسها به اين آموزشگاه مراجعه نمودند.

 

مسابقات قرآني:

 

در تاريخ 2/12/86 و 5/12/86 براي انجام مسابقات قرآن ناحيه 6 مشهد در رشته هاي قرائت و حفظ قرآن، دانش آموزان پايه اول تا پنجم به كانون استقلال برده تا در اين مسابقه به رقابت بپردازند.

 

برگزاري دومين آزمون علمي اداره:7/12/86

 

روز دوشنبه 7/12/86 راس ساعت 9 بامداد در بين كليه دانش آموزان پايه هاي چهارم و پنجم به طور هم زمان و هماهنگ دومين آزمون علمي به مدت 75 دقيقه برگزار گرديد.

 

برگزاري مسابقه احكام:7/12/86

 

طي بخشنامه اداره اولين مرحله آزمون احكام در بين كليه دانش آموزان در اين آموزشگاه برگزار گرديد.كه اين آزمون از كتاب " گلستان شكوفه " انتخاب شده بود.

 

انجام يك فعاليت عملي در حياط مدرسه:7/12/86

دانش آموزان كلاس دوم 1 خانم تفريشي فعاليتهاي عملي درس علوم را در حياط مدرسه انجام داده، اين فعاليتها در مورد فرفره و جريان هوا،سبك بودن وسايل در حركت بيشتر آنها تاثيري دارد و چتر نجات كه سبك بودن وسايل در ماندن چتر در هوا بيشتر كمك مي كند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نشست هفتگي مدير گروه هاي آموزشي:5/12/86

 

روز يكشنبه 5/12/86 نشست هفتگي مدير گروه هاي آموزشي برگزار گرديد كه موضوعات مطروحه به شرح ذيل مي باشد:

1-بازيد همتايان از كلاس هاي يكديگر و آشنايي با روشهاي تدريس

2-داشتن دفتر طرح خلاصه روزانه

3-براي انجام فعاليتهاي تمريني مطالعه با دانش آموزان و طراحي انواع سئوالها با نظر آموزگاران صورت پذيرد

 

مراسم اربعين حسيني:8/12/86

 

روز چهارشنبه مورخه 8/12/86 به مناسبت فرا رسيدن اربعين حسيني براي دانش آموزان چهارم و پنجم در نمازخانه آموزشگاه زيارت عاشورا خوانده شد و شله زرد از سوي مدرسه تهيه و در ظرفهاي يكبار مصرف بين كليه دانش آموزان توزيع گرديد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سالروز امور تربيتي و تربيت اسلامي:8/12/86

 

در هشتم اسفند ماه به مناسبت سالروز امور تربيتي و تربيت اسلامي از طرف دبستان پسرانه شماره 4 امام حسين عليه السلام جناب آقاي مركزي مديريت محترم مدرسه،سركار خانم حسيني نماينده معلمين،جناب آقاي حسين زاده مربي پرورشي و ريئس انجمن براي عرض تبريك به اين آموزشگاه آمده و ضمن تبريك لوح تقدير و يادمان اين روز به مربي پرورشي اين آموزشگاه تقديم نمودند.

 

 

 

 

 

 

 

مراسم دهه آخر صفر:12/12/86

 

از روز شنبه 11/12/86 به مناسبت دهه آخر صفر براي دانش آموزان پايه هاي سوم ،چهارم و پنجم زيارت عاشورا در نمازخانه اين آموزشگاه خوانده مي شد.

 

 

 

 

 

مسابقه احكام:12/12/86

 

پس از آزمون احكام در سطح مدرسه 3 نفر از دانش آموزان ( فاطمه اختر،حنانه عطايي،نگين طاغوتي) براي مرحله ناحيه انتخاب و جهت شركت در آزمون به كانون استقلال برده تا در آزمون شركت كنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تجهيز نمازخانه دبستان:13/12/86

 

با توجه به تعداد بالاي دانش آموزان و كمبود قرآن كريم ،با پيگيريهاي مربي پرورشي با موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام تعدا 50 جلد قرآن اهداء سازمان تبليغات اسلامي نمازخانه مدرسه را حتي المقدور به تناسب دانش آموزان با قرآن تجهيز نموديم.

 

 

 

 

 

 

 

 

جمع آوري كمكهاي نقدي:15/12/86

 

قلكهاي ارسالي اداره ناحيه 6 براي كمك به خيريه حضرت رقيه سلام الله بين دانش آموزان توزيع و پس از 2 ماه جمع آوري و به اداره آموزش و پرورش ناحيه 6 ارسال گرديد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شوراي مشترك آموزگاران و مربيان: 15/12/86

 

چهارشنبه مورخه 15/12/86 در سالن اجتماعات اين آموزشگاه شوراي مشترك آموزگاران و مربيان برگزار گرديد.كه موضوعات مطروحه در اين جلسه به شرح زير مي باشد:

 

1- راههاي علمي براي پيشرفت كار گروهي

2-چگونگي تدريس معلمين با استفاده از رايانه

3-تكاليف هدفمند

نمايندگان موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام جناب حاج آقاي صفايي و جناب آقاي عبدالله زاده حضور داشتند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اختتاميه دومين جشنواره كودك و محرم:16/12/86

 

دانش آموزان كلاس پنجم 3 و شوراي دانش آموزي و منتخبين جشنواره را به آهسته گام منتقل داده و در پايان مراسم به منتخبين ،يادواره اي به رسم يادبود دادند.برگزار كننده اين جشنواره دبستان دخترانه شماره 2 امام حسين عليه السلام بودند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شور عاطفه ها : 21/12/86

بني آدم اعضاي يكديگرند                          كه در آفرينش زيك گوهرند

 

 

با فرا رسيدن هفته احسان و نيكو كاري و با هدف شاد كردن دلهاي خسته و غمگين و با تمام شدن ايام سوگواري، كمكهاي نقدي و غير نقدي دانش آموزان را بسته بندي كرده و بخشي از آنها را به مدرسه ناحيه 5 و قسمتي را به اداره ارسال نموديم.

 

 

 

 

 

 

 

جلسه مدير گروه هاي آموزشي: 22/12/86

 

روز يكشنبه مورخه 19/12/86 جلسه مدير گروه هاي آموزشي در اين آموزشگاه برگزار گرديد كه موضوعات مطروحه به شرح زير مي باشد:

 

1-بحث و گفتگو درباره ي تكاليف هدفمند و خلاق محور

2-بازديد همتايان از كلاس يكديگر و استفاده از روش هاي تدريس

3-روش هاي تدريس بر اساس اهداف آموزشي و تكنيك هاي دقيق برگزار گردد.

 

برگزاري مسابقه سال تحويل : 22/12/86

 

با توجه به تصميمات اخذ شده توسط ستاد تربيتي آموزشگاه مقرر شد تا بهترين و زيبا ترين دعا هنگام تحويل سال نو به عنوان مسابقه بين دانش آموزان عزيز و اولياي محترم برگزار گردد.

 

برگزاري مسابقه معماهاي قرآني :22/12/86

 

با تصميم ستاد تربيتي آموزشگاه مقرر شد بين نمازگزاران برتر مسابقه اي به صورت هفتگي برگزار شود .

اين مسابقه شامل : سئوالات قرآني ،معماهاي قرآني ،تاريخ انبيا و زندگي نامه ائمه اطهار مي باشد.

 

برگزاري جشن نيمه شعبان: 23/12/86

 

با همكاري دانش آموزان ،آموزگار و دو تن از نمايندگان خانواده ها جشن مختصري در كلاس دوم 1 خانم تفريشي برگزار گرديد كه هدف كلي از اين جشن آشنايي دانش آموزان با مراسم برگزاري تولد امام زمان (ع) بود  و هدفهاي جزئي شامل :

1- امام دوازدهم را نام ببرد .( دانشي )

2- چند نمونه شعر،زنديگينامه مختصر و كتاب داستان را درباره ي امام دوازدهم مطالعه كنند و در جمع بخواند. ( مهارتي )

3- نسبت بقه امام زمان (ع) ابراز علاقه كند . ( نگرشي )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چهارمين جلسه آموزش خانواده : 22/12/86

 

چهارمين جلسه آموزش خانواده در روز چهارشنبه 22/12/86 با حضور جناب آقاي دكتر اسد الهي در اين آموزشگاه برگزار گرديد.

 

جلسه انجمن اوليا و مربيان : 22/12/86

 

روز چهارشنبه 22/12/86 جلسه انجمن اوليا و مربيان برگزار گرديد و عملكرد شش ماهه گذشته مورد نقد و بررسي قرار گرفت و بنا به تصميم مديريت آموزشگاه از انجمن اوليا و مربيان با پذيرايي ناهار تقدير به عمل آمد.

 

تبريك سال جديد ، خلاقيت دانش آموزان : 23/12/86

 

با توجه به تصميم ستاد تربيتي آموزشگاه مسابقه كارت تبريك را بين دانش آموزان برگزار كرده تا دست نوشته ها و كارتهاي تهيه شده توسط خود را جهت تبريك سال نو براي شركت در مسابقه تا تاريخ 27/12/86 به دفتر آموزشگاه تحويل دهند.

 

جشنواره هفت سين بين پايه هاي دوم : 23/12/86

 

با توجه به درس بخوانيم دانش آموزان اقدام به تهيه سفره هاي هفت سين نموده و با تصميم ستاد تربيتي آموزشگاه مقرر گرديد بين آنها مسابقه اي برگزار شود و به بهترين سفره جايزه اي اهدا گردد.

 

 

 

 

 

 

 

 

برگزاري مسابقات ورزشي: 25/12/86

 

با توجه به پايان سال و سبكتر شدن دروس و مساعد بودن هوا بين دانش آموزان پايه هاي پنجم رشته بسكتبال مسابقه اي برگزار گرديد كه طي اين مسابقه كلاس پنجم 2 موفق به كسب مقام شدند.

 

عيدي يك معلم : 26/12/86

 

با فرا رسيدن روزهاي پاياني سال و شور و حال عيد باستاني نوروز و رسم حسنه عيدي دادن بزرگترها به كوچكترها در كلاس سوم 3 خانم افخمي هنگام تحويل پيك هاي بهاري،هداياي را به عنوان عيدي به شاگردان خود تقديم كردند.

 

 

 

 

هفته سلامت :

 

در روز يكشنبه 18/1/87 راس ساعت 9 بامداد زنگ سلامت زده شد و جشن بهداشت كه شامل تئاتر و سرود بهداشتي بود براي كليه دانش آموزان به اجرا در آمد .

 

 

 

 

 

بازديد  از محيط وحش :

 

روز چهارشنبه 21/1/87 دانش اموزان پايه هاي چهارم و پنجم با همراهي مربي بهداشت و مربي پرورشي و معلمين مربوطه به محيط وحش صدف برده تا با محيط زيست استان خراسان و تاثير حيوانات در استحكام جنگل آشنا شوند.

 

 

 

 

 

 

همايش بهداشتياران برتر ناحيه 6 :

 

در سالن شهرستاني توسط دانش آموزان اين آموزشگاه تئاتري در خصوص هفته بهداشت در حضور رئيس اداره ناحيه 6 برگزار كردند كه به دليل اجراي خوب نمايش موفق به اخذ دريافت جايزه از دست كارشناس بهداشت ناحيه گرديدند.

 

اردوي توجيهي :

 

با توجه به نزديك شدن جشن تكليف ،دانش آموزان پايه سوم همراه با معلمان پايه و مربي پرورشي و معاون آموزشي و مديريت محترم آموزشگاه در محل اردوگاه بعثت اردوي توجيهي برگزار گرديد كه در اين اردو مسئولين محترم موسسه آموزشي و فرهنگي امام حسين عليه السلام نيز حضور داشتند.

 

 

 

 

 

كارگاه مربيان بهداشت و پرورشي :

 

به مناسبت هفته بهداشت ،در اين روز مراسم ويژه اي از سوي موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام براي مربيان بهداشت و پرورشي در دبستان دخترانه شماره 2 برگزار گرديد كه در اين جلسه جناب آقاي دكتر كشاورز سخنران بودند.

 

مسابقه سرود :

 

گروه سرود مدرسه جهت شركت در مسابقه ناحيه به محل اجراي اين مسابقه واقع در آب و برق ،فلكه هشتصد ،خيابان هنر ،دبيرستان فاتح منتقل شدند.

 

 

 

 

مسابقه تئاتر :

 

گروه تئاتر آموزشگاه جهت شركت در مسابقه ناحيه ،به محل اجراي اين مسابقه واقع در خيابان شريف،شريف 3 ،دبيرستان وارثان نور منتقل شدند.

 

جشن تكليف پايه سوم :

 

دانش آموزان پايه سوم جهت شركت در مراسم ويژه جشن تكليف به دار الهدايه حرم مطهر ثامن الائمه (ع) رفته  و پس از شركت در مراسم ساعت 11 به آموزشگاه بازگشتند.

 

 

 

 

 

 

تقدير و تشكر از مربي بهداشت :

 

در روز 24/1 /87 ضمن اجراي همايش بهداشتياران ،توسط كارشناس محترم بهداشت سركار خانم پاكزاد از مربي بهداشت خانم مستقيمي تقدير و تشكر به عمل آمد و يك بن هديه هفته بهداشت اهدا شد.

 

 

 

 

تقدير و تشكر از منتخبين پيكهاي بهاري :

 

طي تصميم گيري ستاد تربيتي آموزشگاه بنابراين شد از هر كلاس 3 دانش آموز را جزء منتخبين پيكهاي بهاري معرفي كنيم.كه در روز چهارشنبه مورخه 28/1/87 سر صف صبحگاهي اين دانش آموزان از دست مديريت محترم آموزشگاه هدايايي را گرفتند.

 

 

 

 

 

معرفي مقالات برتر :

 

در تاريخ 27/1/87 طي مراسم ويژه و همايشي در ناحيه 6 مقالات برتر معرفي شدند كه طي آن مقاله سركار خانم قناويزي معلم پايه چهارم اين آموزشگاه تحت عنوان نقد و بررسي كتاب هديه چهارم موفق به كسب مقام چهارم و دريافت جايزه و تشويقي از سوي سازمان آموزش و پرورش گرديد.

 

 

 

 

 

اسامي پذيرفتگان در آزمون استعدادهاي درخشان:1/2/87

 

با تلاشهاي دلسوزانه مديريت آموزشگاه و مدرسان كلاسهاي تيزهوشان 2 تن از دانش آموزان موفق به قبولي در اين آزمون شدند.كه اسامي اين دانش آموزان به شرح زير مي باشد:

1- فهيمه طلوعي                                         2-حانيه امان محمدي

 

 

 

 

 

 

 

 

نتايج مسابقات احكام در ناحيه 6 : 1/2/87

 

پس از انجام مسابقه در آموزشگاه و انتخاب 3 نفر از دانش آموزان جهت شركت در مسابقه در سطح ناحيه دانش آموز حنانه عطايي پايه چهارم موفق به كسب رتبه اول ناحيه گرديد.

 

 

نتايج مسابقات حفظ و قرائت قرآن : 1/2/ 87

3 نفر از دانش آموزان اين آموزشگاه موفق به كسب مقام اول در مسابقات حفظ و قرائت قرآن در ناحيه 6 شدند كه اسامي آنان به شرح زير مي باشد:

1-ريحانه هادي زاده                       2-زهرا نوري                               3-محدثه نخودچي

 

روز زمين پاك : 2/2/87

 

به مناسبت روز زمين پاك در سر صف صبحگاهي اطلاعاتي در مورد اين روز به دانش آموزان داده شد و در كلاس دوم مسابقه نقاشي و انشا به مناسبت اين روز برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جشنواره غذاهاي سنتي : 2/2/87

 

به مناسبت هفته بهداشت و تندرستي جشنواره غذاهاي سنتي سالم با تصويب شوراي تربيتي بين دانش آموزان پايه هاي چهارم و پنجم مسابقه اي برگزار گرديد.كه طي آن 5 نفر به عنوان برگزيده انتخاب و جوايزي اهدا گرديد.

 

 

 

 

 

 

 

 

اردوي تفريحي پايه پنجم : 5/2/87

 

با توجه به پايان سال تحصيلي و ارديبهشت ماه فصل اردو و هم چنين تصميم گيري ستاد تربيتي اين آموزشگاه مورخه 20/7/86 مقرر شد پايه پنجم در تاريخ 5/2/87 به اردوگاه بعثت منتقل شوند.دانش آموزاني كه 2 يا بيشتر به عنوان برتر هفته شناخته شدند در اين اردو شركت داشتند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اطاعيه ثبت نام : 7/2/87

 

با هدف ارتقاي سطح آموزشي و تربيتي و فرهنگي ،دبستان دخترانه شماره 1 امام حسين عليه السلام آماده پذيرش دانش آموزان عزيز براي پايه هاي اول تا پنجم مي باشد.ثبت نام موقت كلاس اول از 4/2/87 الي 12/2/87 و ساير پايه ها در صورت خالي بودن ظرفيت و پس از قبولي در آزمون از 30 خرداد ماه مي باشد.

 

بازديد از مدرسه : 12/2/87

 

با توجه به سالروز بزرگداشت استاد شهيد مطهري، چند نفر از مسئولين آموزشگاه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام راس ساعت 8:20 بامداد به اين آموزشگاه آمده و ضمن تبريك هفته معلم از اين آموزشگاه بازديد به عمل آوردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تقدير و تشكر اداره ناحيه 6 از معلمين: 12/2/87

امام خميني (ره ): معلم بزرگ انقلاب و الگوي اخلاق و معنويت

 

 

از اداره آموزش و پرورش ناحيه 6 چند نفر از مسئولين به اين آموزشگاه آمده و با اهدا لوح تقدير و قاب به مناسبت بزرگداشت مقام معلم از كليه معلمين نهايت تشكر را به عمل آوردند.

 

 

 

 

 

 

 

جشن معلم در چهارم 2 : 12/2/87

 

در روز پنج شنبه 12/2/87 دانش آموزان چهارم 2 ،به مناسبت گرامي داشت مقام معلم،جشني در كلاس خود برگزار كرده و از معلم و معلمين فوق برنامه خود قدرداني و تشكر كردند.

 

 

 

 

 

اسامي دانش آموزان برتر هفته: 14/2/87

 

به منظور ترغيب و تشويق بيشتر دانش آموزان، اسامي دانش آموزان برتر هفته را در قسمت " دانش آموزان برتر " سايت قرار داده تا مورد تشويق همگان قرار گيرند.

 

جشن روز معلم : 14/2/87

 

به مناسبت هفته گرامي داشت مقام معلم، با هماهنگي اعضاي انجمن با حضور نمايندگان كلاسها جشني در اين آموزشگاه از ساعت 8:30 لغايت 10 بامداد برگزار شد كه طي اين جشن مديريت دبستان و ريئس انجمن و اوليا اين روز را به كليه معلمين و مربيان تبريك عرض نمودند و طي مراسم خاص از كليه همكاران تقدير و تشكر به عمل آمدو در نهايت از كليه كادر اين آموزشگاه پذيرايي به صرف ناهار صورت گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تماشاي نمايش عروسكي :12/2/87

 

به مناسبت هفته گرامي داشت مقام معلم ،دانش آموزان پايه اول را براي ديدن نمايش

" خرگوش زرنگ و الاغ مهربان "به سينما سيمرغ برده تا نمايش را تماشا كنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اردو تفريحي : 15/2/87

به مناسبت هفته گرامي داشت مقام معلم ،دانش آموزان پايه چهارم را به اردوگاه بعثت برده ،در ضمن از كليه همكاران نيز دعوت به عمل آورده و جناب حاج آقاي رزازاده نيز در اين اردو تشريف داشتند.

 

 

 

 

 

اختتاميه كلاسهاي قرآن : 12/2/87

 

پس از گذشت حدودا 7 ماه از كلاسهاي قرآن،جشن اختتاميه كلاسهاي فوق برنامه قرآن در مدرسه برگزار گرديد.

اين جشن در روزهاي برگزاري هر كلاس و در همان ساعت با حضور پرشور دانش آموزان و مربي قرآن و مربي پرورشي اجرا شد و در نهايت لوحه هايي به دانش آموزان اهدا شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اطفاء حريق: 16/2/87

 

طي هماهنگي و برنامه ريزي صورت گرفته با مديريت دبستان،جهت آموزش اطفاء حريق از سوي سازمان آتشنشاني دو نفر از مسئولين به آموزشگاه آمده و آموزشهاي تئوري و عملي خود را به دانش آموزان نشان دادند.

 

 

 

 

 

 

 

 

اعلام نتايج مسابقات: 22/2/87

 

دانش آموز غزل جوكار موفق به مقام دوم در رشته شنا (25 متر قورباغه )در مقطع ابتدايي ناحيه 6 گرديد.

 

اعلام نتايج مسابقات فرهنگي و هنري : 22/2/87

 

اين آموزشگاه در رشته هاي مختلف فرهنگي و هنري صاحب مقامهاي در ناحيه 6 شدند.كه به شرح زير مي باشد:

 

1- تئاتر و سرود  مقام اول

2-بازيگر مقام اول دانش آموز زهرا يزدي پناه

3-بروشور مقام اول

4-موسيقي متن مقام اول

5-طراحي صحنه و لباس مقام اول

6-نشريه ديواري مقام سوم (آزاده انصاري –يگانه خياط –شيما صابري )

 

شوراي آموزگاران و مربيان فوق برنامه : 22/2/87

 

در روز يكشنبه 22/2/87 در دفتر اين آموزشگاه شوراي آموزگاران و مربيان فوق برنامه تشكيل شد.كه دستور كار اين جلسه شامل 2 مورد زير بود:

1-چگونگي رفع مشكلات دانش آموزان داراي مشكل

2-روش هاي تدريس و برخورد موثر با دانش آموزان تيز هوش

 

كه اطلاعات جامعي در اختيار همكاران قرار گرفت.

 

دانش آموزان داراي مشكل از نظر وراثت ،محيط و شرايط رشد فيزيكي و رواني بايد مورد توجه واقع شده و با توجه به شناسايي دقيق آنها در جايگاه خود قرار گيرند كه موجبات سرخوردگي و افت تحصيلي او فراهم نگردد.

 

ناهنجاري هاي آموزشي در حوزه اختلالات يادگيري مربوط به اختلالات توجه و علل بروز آن و راه هاي مقابله با آن به همكاران پيشنهاد گرديد.

 

ويژيگيهاي فرد تيز هوش عبارت است:

 

1-از نظر فيزيكي و صحبت زودتر از كودكان ديگر سير تكاملي دارند.

2-علاقه به كتاب هاي مرجع دارند.

3-در مقابل خشم و عاطفه والدين زود از خود حساسيت نشان مي دهند و. .  ..

 

كه اين دانش آموزان با توجه به هوش بهر كافي بايد تكاليفي متفاوت با ساير دانش آموزان به آنان ارائه گردد تا موجبات خستگي و دلزدگي آنان در كلاس فراهم نشود.

 

ديدار اوليا با معلمين: 22/2/87

طي دعوتنامه اي كه به اوليا دانش آموزان داده شد، جلسه اي از ساعت 17 الي 19 در اين آموزشگاه در مورخه 22/2/87 برگزار شد كه معلمين علاوه بر توصيه هاي لازم جهت آمادگي امتحانات ،كارنامه ها ي مستمر و برنامه امتحانات پاياني را به خانواده ها تحويل دادند.

 

برگزاري آزمون بنيه علمي : 28/2/87

 

در روز پنج شنبه و جمعه 26/2/87 و 27/2/87 آزمون بنيه علمي ويژه دانش آموزان مدارس امام حسين عليه السلام برگزار گرديد.كه اين آموزشگاه ميزبان كليه مدارس ابتدايي دخترانه بودند.

آزمون روز پنج شنبه راس ساعت 16 بعداز ظهر به طور هماهنگ برگزار گرديد كه مدت اين آزمون 60 دقيقه بود و آزمون روز جمعه راس ساعت 8 بامداد تا 10 پايه چهارم و 10:30 الي 12 پايه پنجم بودند.كه تعداد حاضرين پايه سوم 190 نفر و تعداد حاضرين پايه چهارم 187 نفر و تعداد حاضرين پايه پنجم 159 نفر بودند.

در آزمون پايه پنجم دو تن از مسئولين موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام آقايان فرهاديان و نوروزي از حوزه آزمون بازديد به عمل آوردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

لوحي ديگر بر افتخارات مدرسه : 28/2/87

 

دانش آموز آزاده انصاري فر موفق به كسب مقام اول در رشته نقاشي گرديد و هم چنين در مسابقه نقاشي ((جشن ها و شادي هاي سرزمين من )) حائز كسب مقام سوم در گروه سني هفت سال گرديد.

 

 

تجليل و تقدير از اعضاي فعال كتابخانه : 29/2/87

 

با توجه به اتمام سال تحصيلي و مشاركت بسيار دانش آموزان در امر كتاب و كتابخواني ستاد تربيتي آموزشگاه تصميم گرفت دانش آموزان فعال عضو كتابخانه را تشويق نمايد كه از بين 218 نفر عضو به 14 نفر جوايزي اهدا گرديد.

 

 

 

 

 

 

 

برگزاري آزمون بنيه علمي : 30/2/87

 

در روز دوشنبه 30/2/87 آزمون بنيه علمي ويژه دانش آموزان مدارس امام حسين عليه السلام برگزار گرديد.اين آزمون مخصوص دانش آموزان كلاس اول بود كه راس ساعت 9:30 بامداد با حضور جناب حاج آقاي رزازاده برگزار گرديد.

 

جلسه رابطين سايت: 30/2/87

 

روز دوشنبه 30/2/87 جلسه اي براي رابطين سايت با حضور جناب آقاي طالبيان در مدرسه پسرانه شماره 4 برگزار گرديد.كه در اين جلسه موضوعاتي پيرامون بهبود محتويات سايت بررسي گرديد.

 

برگزاري آزمون بنيه علمي : 31/2/87

در روز سه شنبه 31/2/87 آزمون بنيه علمي ويژه دانش آموزان مدارس امام حسين عليه السلام برگزار گرديد.اين آزمون مخصوص دانش آموزان كلاس دوم  بود كه راس ساعت 9:30 بامداد با حضور جناب حاج آقاي رزازاده برگزار گرديد.

 

چهارمين دوره مسابقه نشريه ديواري: 2/3/87

 

مراسم اختتاميه چهارمين دوره مسابقات نشريه ديواري مدارس ابتدايي امام حسين عليه السلام و مدارس ابتدايي آموزش و پرورش ناحيه 4 مشهد كه با حضور جناب آقاي سيد علي مدني مدير آموزش و پرورش ناحيه 4 و مسئولين محترم موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام و با حضور جناب آقاي مركزي به عنوان دبير جشنواره روز چهارشنبه 1/3/87 در سالن اجتماعات مرحوم صادقي پور برگزار گرديد.

 

جشن الفباي كلاس اول : 1/3/87

 

روز چهارشنبه 1/3/87 در اين آموزشگاه با همت معلمين و ستاد تربيتي و دانش آموزان جشن الفباي كلاس اول برگزار گرديد.كه در اين جشن برنامه هاي متنوع و شاد براي دانش آموزان كلاس اول برگزار شد و در نهايت با اهدا لوح و جوايز از آنان قدرداني  و تشكر گرديد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اطلاعيه ثبت نام : 13/3/87

 

براي اطلاع رساني و آگاهي اولياء گرامي خبري در مورخه 13/3 در سايت قرار گرفت كه جهت ثبت نام سال تحصيلي آينده تا تاريخ 30/3 مهلت دارند و عدم مراجعه تا تاريخ مقرر ،انصراف تلقي شده و دانش آموز جديد جايگزين مي شود.

 

 

جلسه توجيهي جشنواره ولايت : 12 /3/  87

 

 

روز شنبه 12/3/87 جلسه اي در مشاوره حكمت براي مديران،مربيان پرورشي و رابطين سايت برگزار گرديد. كه در اين جلسه مسئولين محترم موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام و جناب حاج آقاي فرهاديان و جناب حاج آقاي عبدالله زاده و جناب آقاي طالبيان نيز شركت داشتند .

اين جلسه جهت برنامه ريزي و تقسيم بندي كارهاي جشنواره بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

اعلام نتايج :  19/3/87

 

براي اطلاع رساني و آگاهي اولياء گرامي خبري در مورخه 19/3 در سايت قرار گرفت كه كارنامه هاي تمام پايه ها از تاريخ 13/3 در سايت قرار دارد و روزهاي 22/3 و 23/3 آماده تحويل مي باشد.

 

تقدير و تشكر از دانش آموزان فرهيخته : 22/3/87

در روز چهارشنبه 22/3/87 اداره آموزش و پرورش ناحيه 6 از كليه دانش آموزاني كه در رشته هاي احكام،قرآن،تئاتر،سرود در ناحيه مقامهاي اول را كسب نموده،در تالار شهرستاني دعوت به عمل آورده و جوايزي به آنان اهدا كردند.

 

اختتاميه جشنواره تكليف شب : 23/3/87

پس از برگزاري مسابقه ي تكليف شب بين معلمين مقطع ابتدايي موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام ،معاونت محترم ابتدايي در روز چهارشنبه 22/3/87 از برگزيدگان و كليه معلمين آموزشي دعوت به عمل آورده و اين مراسم از ساعت 17:30 الي 10:30 در اردوگاه تفريحي بعثت برگزار گرديد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سفره امام حسن مجتبي عليه السلام : 23/3/87

امام حسن مجتبي عليه السلام : آن كس كه از روزگار تجربه آموخت هرگز فريب جهانيان را نخواهد خورد.

در آخرين روز برگزاري كلاسهاي نمونه دولتي ،يكي از اوليا دانش آموزان پنجم 1 سفره امام حسن مجتبي عليه السلام را در كلاس پهن كردند و پس از برگزاري دعاي توسل از كليه دانش آموزان و معلمين پذيرايي به عمل آمد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برگزاري آزمون نمونه دولتي : 24/3/87

پس از برگزاري يك هفته كلاسهاي نمونه دولتي پس از پايان امتحانات و آماده سازي بيشتر دانش آموزان، در روز جمعه 24/3/87 اين آزمون برگزار گرديد.كه آرزوي موفقيت و پيروزي براي همه دانش آموزان داريم.

 

برگزاري آزمون مدارس امام حسين عليه السلام : 25/3/87

روز شنبه 25/3/87 راس ساعت 5:30 بعد از ظهر آزمون ورودي مدارس راهنمايي امام حسين عليه السلام در اين آموزشگاه برگزار گرديد.كه اين آموزشگاه ميزبان كليه دانش آموزان دختر ابتدايي بود.

 

 

 

 

 

 

جشنواره جوانه هاي ولبايت : 26/3/87

پنجمين دوره جشنواره جوانه هاي ولايت روز يكشنبه مورخه 26/3/87 كار خود را آغاز كردند.

در اين جشنواره دانش آموزان صاحب مقام تمام مدارس امام حسين عليه السلام در استان خراسان در رشته هاي قرآن ،احكام،اذان،تئاتر،نقاشي،خوشنويسي و پرواز در آسمان خيال به رقابت پرداختند.

دانش آموزان عزيز بيرجندي در روز شنبه 25/3/87 ساعت 14:5 ظهر در اين آموزشگاه پذيرش و اسكان شده و پس از صرف ناهار و استراحت به زيارت ثامن الائمه رفتند.

روز يكشنبه 26/3/87 ديگر دانش آموزان عزيز شهرستاني و مشهد از ساعت 8 بامداد تا 9 پذيرش شدند.مسابقات قرآن و اذان ويژه دانش آموزان پسر در نمازخانه اين آموزشگاه از ساعت 9:30 بامداد شروع به فعاليت و رقابتهاي خود كردند.

هم زمان با مسابقات پسران دانش آموزان دختر نيز در سالن تئاتر دبيرستان پسرانه امام حسين عليه السلام به رقابت پرداختند.

پس از اتمام مسابقات صبح، دانش آموزان پس از خواندن نماز ،آماده رفتن به رستوران طلائيه شرق براي صرف ناهار شدند.

مسابقات بعد از ظهر از ساعت 16 شروع شد.دانش آموزان پسر در سالن تئاتر دبيرستان پسرانه امام حسين عليه السلام به رقابت پرداخته و هم زمان دانش اموزان دختر در نماز خانه اين آموزشگاه به رق4ابت در رشته هاي قرائت قرآن و حفظ پرداختند.

در ساعت 17 بعد از ظهر كليه دانش آموزان دختر و پسر به رقابت در رشته هاي نقاشي –پرواز در آسمان خيال و خوشنويسي شدند كه ساعت 18:30 تمام مسابقات به اتمام رسيد.

 

روز دوشنبه 27/3/87 اختتاميه جشنواره جوانه هاي ولايت بود .مراسم اختتاميه راس ساعت 9:40 در سالن شهيد مشكي آغاز گرديد. مجري برنامه ها با خواندن دكلمه ي زيبا در وصف كربلا و امام حسين عليه السلام مراسم را رسما شروع كردند.

دانش آموز مصطفي صادقي با صوتي دلنشين آياتي از قرآن را تلاوت نمودند.با اداي احترام سرود جمهوري اسلامي ايران پخش و حاضرين آن را به صورت زيبا زمزمه نمودند.سپس سرود مدارس امام حسين عليه السلام توسط دانش آموزان هم خواني شده و پخش گرديد.

معاونت محترم ابتدايي موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام جناب حاج آقاي صفايي ضمن خوش آمد گويي در مورد نحوه اجرا و تعداد شركت كنندگان مطالبي را بازگو نمودند.

 

دانش آموزان گروه سرود اين آموزشگاه بر روي سن  " سرود يا علي "را اجرا نمودند.سپس دانش آموزان پسر شماره 1 نمايش نامه  " جوانه هاي ولايت ‍" را بر روي سن براي حضار اجرا نمودند.

 

سپس جناب آقاي اسديان دانش آموزان صاحب مقام را معرفي كرده تا لوح تقدير خود را دريافت كنند.

در اختتاميه اين جشنواره جناب حاج آقاي فرهاديان ،حاج آقاي صفايي،حاج آقاي رزازاده و آقاي محمودي و حاج آقاي انصار و آقاي عبدالله زاده و حاج آقاي كليدري و حاج آقاي شهرستاني تشريف داشتند و دانش آموزان لوح هاي خود را از دست اين عزيزان مي گرفتند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مقامات اين آموزشگاه در جشنواره جوانه هاي ولايت :

 

تعداد شركت كنندگان اين آموزشگاه در جشنواره جوانه هاي ولايت ‍  15 نفر بود.

در رشته حفظ قرآن دانش آموز مطهره رمضاني رتبه سوم را كسب نمود.و در رشته قرائت قرآن دانش آموز محدثه نخودچي رتبه اول را كسب نمود.

در رشته پرواز در آسمان خيال دانش آموز فرزانه خروشي رتبه دوم را كسب نمود.

در رشته تئاتر ،گروه تئاتر اين مدرسه مقام اول را كسب نمودند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جشن فارغ تحصيلي دانش آموزان پايه پنجم :

 

با توجه به اتمام دوره ابتدايي و به مناسبت ورود به مرحله بعد ،براي دانش آموزان پايه پنجم و همچنين به منظور تشويق و ترغيب دانش آموزان مسابقات فرهنگي ،هنري جشني تدارك ديده شد كه در سالن شهرستاني از ساعت 17 بعد از ظهر تا 20 برگزار گرديد.

طي اين مراسم علاوه بر دعوت از اوليا و دانش آموزان ،مسئولين اداره ناحيه 6 جناب آقاي مقيمي و آقاي متقي و همچنين از موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين عليه السلام حاج آقاي رزازاده در جشن شركت نمودند.

در اين جشن دانش آموز ريحانه هاديزاده قرآن را تلاوت نمود و پس از آن خير مقدم مديريت محترم ،گروه سرود سرودهاي مولاي متقيان و سرداران شهيد را اجرا نمودند و در پايان به تمام دانش آموزان حائز رتبه در مسابقات جوايزي اهدا گرديد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اين سايت تا كنون 787643 بازديدكننده داشته است
كليه حقوق براي موسسه فرهنگي و آموزشي امام حسين (ع) محفوظ است